Hasta Bakıcı – Yaşlı Bakıcı

hasta-bakici-yasli-bakici

Günümüzde birçok sağlık otoritesi, yaşlı ve hasta bireylerin bakım evi gibi tesislerde kalmasından ziyade bir hasta bakıcı hizmeti almasını daha doğru buluyor. Bu noktada öne çıkan düşünce ise, bir hasta bakıcı tarafından evde bakım hizmeti alan hasta veya yaşlı bireyin psikolojisinin bu süreçten olumlu etkilenmesidir. Bu zor süreci evde, aşina olduğu ve sıcak bulduğu bir ortamda ve sevdikleri ile birlikte geçirmek birçok hasta ve yaşlı birey için arzu edilen bir durumdur ve bireyin psikolojisini olumlu etkiler. Psikolojisi olumlu etkilenen birey ise, tedavisinde daha kolay aşama kaydeder hale gelir ve daha kolay bir hastalık süreci geçirir.

Bu durumun yaşlı bireyler için ayrı bir geçerliliği vardır. Yaşlı bireyler, ileri yaşlılık dönemlerinde daha kırılgan bir yapıya bürünürler. Bu nedenle, profesyonel bir yaşlı bakıcı hizmeti yaşam kalitesi açısından önem kazanır.

Hasta Bakım Uzmanları: Palyatif Bakım ve Palyatif Bakım Hizmeti

Hasta ve yaşlı bireyler, hassas bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle, bu alanda eğitim almış uzman bakıcılardan hizmet almak önemlidir. Alanında uzman olan bir hasta bakıcı, bakım kalitesini doğrudan artıran bir faktördür. Bakım kalitesinin artması ise hasta/yaşlının psikolojisini doğrudan olumlu bir şekilde etkiler ve tedavi sürecini hızlandırır.

Bu noktada palyatif bakım önemlidir. Palyatif bakım, ciddi ve ilerleyen bir hastalığa sahip bireylerin hayatını kolaylaştırmasına yardımcı olan ve hastalığın tüm süreçlerinde hasta bireyin yanında olarak ona destek olmayı amaçlayan bir bakım türüdür. Alanında uzman bakıcılar tarafından sağlanır ve bu bakımda psikolojik destek önemli bir yer edinir. Psikolojinin fiziksel sağlığımız üzerindeki etkisi kanıtlanmıştır ve palyatif bakım, bu süreçte tamamlayıcı bir rol üstlenir.

Yatılı Hasta Bakıcı

Yaşlı bakım ve hasta bakım konularında bir diğer önemli ihtiyaç yatılı hasta bakıcı ihtiyacıdır. Yatılı hasta bakım, kritik bir konumda olan ve hassas bir bakım isteyen bireyler için önemli olabilir. Böylece hasta bakıcı özel bir önem isteyen hasta veya yaşlı bireyin her an yanında olur, her ihtiyacını anında giderir ve bakım sürecinin kalitesinin önemli ölçüde artırır. Talep edilmesi durumunda müşterilerimize yatılı hasta bakıcı hizmeti de sunuyoruz.

Hasta bakımı doğası gereği zordur ve sabırlı bir süreci gerekli kılar. Bu nedenle, profesyonel bir bakım hizmeti almak önemlidir. Modern hayatın gereklilikleri, hasta ve yaşlılarımızın yanında olmaya engel olabilir. Ancak bu alanda uzman personeller ile hasta ve yaşlılarınızın yanında olamadığınız zaman dahi onları en az sizin kadar anlayan, dinleyen ve ihtiyaçlarına iyi bir şekilde karşılık veren hasta bakıcılarımızdan destek alabilirsiniz.

Hasta bakıcılarımız arasından ihtiyaçlarınıza en uygun bakıcıyı seçebilir, isterseniz palyatif bakım desteği alabilirsiniz. Özellikle hassas bir durumda olan bireyler için palyatif bakım ciddi oranda fark yaratacaktır.